چرا نقاشی روی شیشه؟!

نقاشی روی شیشه را به دو دلیل دنبال کردم:

1. شیشه های رنگی، چه در پنجره ها، چه ظروف، و چه در دیگر اشیاء، زیبائی خیال انگیزی دارند و این در حالی است که هر کسی با قلم و رنگ می تواند اشیاء شیشه ای رنگ آمیزی شده مورد علاقه خود را بیافریند. قرار بود آنرا تنها یکبار امتحان کنم: با رنگ آمیزی جام های سفره هفت سین. اما کتابی به زبان انگلیسی به دستم رسید که تکنیک های متنوعی از این نقاشی را آموزش داده بود و مرا تهییج به امتحان تکنیک های مختلف و آفرینش آثار متنوع نمود. نهایتا تصمیم گرفتم تجربیات خودم و نویسنده کتاب را از طریق این وبلاگ و نیز ترجمه و چاپ کتاب با دیگران شریک شوم.

2. فراگیری این هنر دلپذیر و زیبا می تواند به کارآفرینی نیز منجر شود. کسانی که بخواهند می توانند آثار خود را از طرق مختلفی مثل سایت های اینترنتی، غرفه های صنایع دستی در پارک ها و فرهنگسراها، فروشگاه های صنایع دستی یا آثار شیشه گری، و غیره به فروش برسانند و از آن کسب درآمد کنند. اما به افرادی هم برخورد کرده ام که به این کار مشغولند، ولی آثار آنها از کیفیت و دوام کمتری برخوردار بوده است و خود استقبال کرده اند که از طریق مطالعه کتاب روش های بهتری را به کار گیرند تا محصولات ارزنده تری را تولید کنند.

بنابراین علاقه من به این کتاب بیشتر شده است چراکه افراد زیادی را مخاطب قرار داده و برایشان مفید واقع شده است. امیدوارم مورد توجه شما نیز واقع شود.

/ 5 نظر / 93 بازدید
يلدا

با سلام من از سايتتون ديدن كردم من در يكي از شهرهاي مشهد زندگي مي كنم به هنر نقاشي روي شيشه علاقه دارم اگه بشه ميتونم از طريق شما اين رنگ ها رو سفارش بدم .

سارا

سلام.كارهاتون خيلي قشنگن.من خيلي به اين هنر علاقه دارم و اين كتاب رو هم خريدم اما اين كتاب به نظرم ناقصه چون دقيقا نگفته كه ظرف رو توي چه دمايي بپزيم و اينكه آيا شيشه هاي معمولي حين پخته شدن نمي شكنن؟و نكات ديگه اي رو هم كاملا نگفته كه من الان حضور ذهن ندارم. البته شايد من خيلي سخت مي گيرم و مي خواستم بدونم واقعا اين كتاب براي انجام اين كار كافيه؟ در ضمن اگه ممكنه همينجا جواب رو بذارين چون ايميل من مشكل پيدا كرده و هنوز فرصت نكردم رسيدگي كنم. ممنون.

امین

کاش در مورد خرید و قیمت و محل تهییه و ... بیشتر توضیح میدادید

فنی و حرفه ای

سلام دوست ِ هنرمند بسیار مسرور می شویم به ویلاگ ما هم سَری بزنید http://best-painting.blogfa.com/

آمنه

سلام عزیزم باز هم ممنون سر زدی و جواب دادی اگه به مشکل بخورم و راهنمایی بخوام می دونم یه دوست خوب هست که می تونم روش حساب کنم [لبخند] بازم ممنون