چرا نقاشی روی شیشه؟!
ساعت ۱:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٢۸  

نقاشی روی شیشه را به دو دلیل دنبال کردم:

1. شیشه های رنگی، چه در پنجره ها، چه ظروف، و چه در دیگر اشیاء، زیبائی خیال انگیزی دارند و این در حالی است که هر کسی با قلم و رنگ می تواند اشیاء شیشه ای رنگ آمیزی شده مورد علاقه خود را بیافریند. قرار بود آنرا تنها یکبار امتحان کنم: با رنگ آمیزی جام های سفره هفت سین. اما کتابی به زبان انگلیسی به دستم رسید که تکنیک های متنوعی از این نقاشی را آموزش داده بود و مرا تهییج به امتحان تکنیک های مختلف و آفرینش آثار متنوع نمود. نهایتا تصمیم گرفتم تجربیات خودم و نویسنده کتاب را از طریق این وبلاگ و نیز ترجمه و چاپ کتاب با دیگران شریک شوم.

2. فراگیری این هنر دلپذیر و زیبا می تواند به کارآفرینی نیز منجر شود. کسانی که بخواهند می توانند آثار خود را از طرق مختلفی مثل سایت های اینترنتی، غرفه های صنایع دستی در پارک ها و فرهنگسراها، فروشگاه های صنایع دستی یا آثار شیشه گری، و غیره به فروش برسانند و از آن کسب درآمد کنند. اما به افرادی هم برخورد کرده ام که به این کار مشغولند، ولی آثار آنها از کیفیت و دوام کمتری برخوردار بوده است و خود استقبال کرده اند که از طریق مطالعه کتاب روش های بهتری را به کار گیرند تا محصولات ارزنده تری را تولید کنند.

بنابراین علاقه من به این کتاب بیشتر شده است چراکه افراد زیادی را مخاطب قرار داده و برایشان مفید واقع شده است. امیدوارم مورد توجه شما نیز واقع شود.